אלפי איים נמתחים כקשת געשית בין דרום מזרח אסיה ואוסטרליה, קשת גיאוגרפית של תרבויות מגוונות, גזעים, עמים, לשונות ומינהגים במרקם מרתק של אדם וסביבה.
תושבי ג’ונגלים, יורדי ים מוסלמיים, צאצאי נסיכים ואצילים ובני חצי האי המאלאיי בהם נוצרים ופאגנים, אנימיסטים ומוסלמים החיים בארכיפלג האיים המרתק בעולם.

יום 1 – תל אביב, ציריך סינגפור

טיסת בוקר דרך אירופה לסינגפור.

יום 2-3 – סינגפור

הגעה לסינגפור בשעת בוקר מוקדמת. סינגפור היא עיר מדינה רב לאומית שמיוצגת ברב גוניות וצבעוניות אתנית. היא עיר מודרנית עם בניה מרקיעת שחקים שלצדה עבר קולוניאלי שמור להפליא. סינגפור מבוססת על נמל מרכזי באסיה והיא משלבת נופים טרופיים, מסורת סינית וחדשנות. ג’אווה הגן של המזרח, האי הפורה בחגורה הטרופית זרוע הרי געש ורמות וולקניות ומהווה מרכז העצבים הכלכלי תרבותי ופוליטי של המדינה. ג’וגג’ה הבירה התרבותית ובה אומנים וסדנאות, מקדשים הינדים ובודהיסטיים פאר העבר שכוסה שכבה דקה מוסלמית ועדיין מהווים סמל לעצמה ההינדית. נחצה את האי אל הקאלדרה של הברומו המעשן.

יום 4 – סינגפור, ג’וגג’קארטה

טיסה לג’קרטה לג’וגג’קרטה. לאחר סידורי הכניסה לאינדונזיה סיור היכרות ראשוני עם ג’וגג’ה, מרכז התרבות היוואית. בערב מופע הראמאיינה, סיפור מוסר שמעוגן במסורת היוואית.

יום 5 – מקדשי פראמבנאן

טיול דרך אזור כפרי צפוף המאפיין את יאווה אל עבר מקדש פרמבנן. קומפלקס המקדשים יוצר מרקם עדין אך רב עוצמה של אדריכלות ואומנות הינדואיסטית קדומה. המקדשים שנראים כמו ארמונות נטיפים של חול, מכוסים בגילופים יפיפיים של הסיפור המיתולוגי, הראמאיינה.

יום 6 – בורובודור, גדונג סונגו

מסע למרכז ולמקדש הבודהיסטי בורובודור. המקדש הבודהיסטי בנוי בצורת מנדלה שמסמלת את מדרגות התודעה בהן עולה המאמין מן העולם החילוני אל העולם הרוחני. המבנה נחשב לאחד מפלאי העולם והוא המקדש הבודהיסטי הגדול בעולם. קירות המקדש מגולפים באבן וולקנית, סצינות מחיי בודהה, ועל המקדש מצויים כ– 500 פסלים.

יום 7 – סורביה, ברומו

טיסה לסורביה, עיר נמל שבה מצוי בית הכנסת היחיד בכל אינדונזיה. ביקור בבית הכנסת, והמשך להר ברומו. בדרך נבקר בטמן ספארי. פארק עם בעלי חיים ייחודיים לאינדונזיה, כמו דרקון קומודו.

יום 8 – אוג’ונג פאנדאנג

טיסה לאוג’ונג פנדנג בירת דרום סולאווסי היושבת לחוף נמל הומה. עיירות דייגים בני המתיישבים הקדומים באזור. הדרך מתפתלת בין היערות וההרים אל לב האי דמוי הסחלב, אל עבר טנה טורג’ה. עמקים מעוטרים בטרסות אורז עד רנטפאו.

יום 9 – ברומו

השחר העולה מעל הר ברומו הוא אחד המראות המרשימים בעולם. ההר עולה מתוך קלדרה עצומה, מסתתר מאחורי הרים נוספים בשרשרת הגעשית של אינדונזיה ומעלה עשן קל אל השמים.

יום 10-12 – טנה טורג’ה

הטנה טורג’ה הם קבוצה אתנית שאימצה את הנצרות כדת, אולם הם עדיין מקיימים את חייהם סביב ביצוע ראוותני של טקסי לוויה. טקסים אלו ואופני הקבורה הם שיאם של המצוות החברתיות והדתיות. ביקור בכפרים מסורתיים שבתיהם דמויי סירה ושלעיצובם משמעות סמלית. אתרי קבורה, שדות האורז והיכרות עם תפיסות החיים והמתים באוכלוסיות שמאניות.

יום 13 – אוג’ונג פאדאנג – באלי

באלי זכתה לכינויים “אי האלים” ו”גן עדן עלי אדמות”, שמות המסמלים לא רק את יופיו של האי אלא גם אווירה מיוחדת שהוא משרה על השוכנים בו. שילוב של הינדו ובודהיזם, פגאניות ובאליניזם מתנקזים לאי הקטן המתלבט בייעודו, דרכו ומנהגיו ונאבק בשינויים המהירים של העידן החדש. באלי, הוא המפורסם באייי אינדונזיה, אי הינדואי המשמר מסורות עבר ועשיר בתרבות, פולקלור ופולחן. האי מעוטר ברכסי הרים געשיים, אגמים, חופים זהובים מפורצים, נחלים וגיאיות ונופים מעשי ידי אדם כ”מדרגות האלים”, טרסות אורז גבוהות, מטעי תבלינים וקוקוס. כפרים קטנים מסורתיים משובצים במרחבי האי, מאות מקדשים פרטיים וציבוריים, מגדלונים וכניסות מקושתות בפסלי אלים ושדים. המקדשים פזורים בשיאי ההרים ולמרגלות הרי הגעש, בתוך המים ועל מצוקי החוף, ביערות העד ובלב שדות האורז ובאתרי פולחן, כישוף ומדיטציה.

יום 14 – באלי, מקדש בסאקי

יום טיול לבדוגול, אגם בראטן עם המקדש הצף של אולו דאנו, השווקים המקומיים ומקדש מאנגווי. מקדש בסאקי שנחשב לאם כל המקדשים. המקדש ממוקם במורדות הר אגונג ההר הקדוש של באלי, מקום מושב האלים. מקדש גואה גאג’ה מקדש הפיל, מקדש מערה ומקדש טנה לוט. המקדש בנוי על צוק באוקינוס וניתן להגיע אליו רק בשעות שפל.

יום 15 – באלי, אגם באטור

כפר קינטמני ממנו נשקף נוף מרהיב של אגם בטור שנוצר בלב לוע הר געש. מקדש טמפק סירין, מקדש בן 1000 שנים שנבנה על מעיין קדוש. עיירת האומנים אובוד בבית משפחת המלוכה, בבתי אומנים הפתוחים לביקור.

יום 16 – באלי, פאנגליפורן

כפר פאנגליפורן, מקדש באנגלי ולעיירה קולונקון שם היכל הצדק שתיקרתו מעוטרת בציורים המתארים סצינות גן עדן וכן עונשי גיהנום. לאזור החקלאי של בוקיט ג’אמבול.

יום 17 – באלי, ראפטינג באיונג

רפטינג מלהיב בנהר איונג. הרפטינג מתבצע בסירות גומי המושטות בידי שייטים מקומיים בנופי לב האי בין מטעי בננות ושדרות קוקוס, שדות אורז ובתי כפר הפזורים לאורך הגדות.

יום 18 – באלי, טרסות ג’טילווי

סיור במכוניות קטנות בנהיגה עצמית במכוניות ספארי לשוק בטאבאנן וטרסות האורז בג’טילווי מהיפות בטרסות בעולם המכונות מדרגות האלים. בלב היער מתנשא מקדש בטוקארו ומסלולי הליכה קצרים בנופי האי.

Comments are closed.