כשבחר קולומבוס לקרוא למקום אליו הגיע בשנת 1502 בשם ה”חוף העשיר” (“Costa Rica”), התכוון מן הסתם לקישוטי הזהב המרשימים אותם ענדו הילידים אשר פגש. העושר האגדתי עליו חלמו הספרדים מעולם לא נמצא כאן, אולם עושר אחר, של טבע פראי ומרשים ביותר, הפך את המדינה הקטנה הזאת של מרכז אמריקה לגן עדן לחובבי הטבע.

קוסטה ריקה משתרעת על שטח של 51,000 קמ”ר ולמעלה מרבע ממנה מוכרז כשטח שמור לפארקים לאומיים, שמורות אינדיאנים, שמורות ביולוגיות ואזורי מקלט לעולם החי העשיר שבמדינה. קוסטה ריקה מציעה מגוון יפהפה של נופים: החל מיערות הגשם הטרופיים, הרי געש פעילים, נהרות גועשים ומעל ל-1,200 ק”מ של חופי ים, הן בצד הקאריבי והן בצד הפסיפי של המדינה, העטורים בצמחיה טרופית הנושקת למים ושוניות אלמוגים.

קוסטה ריקה מצטיינת בעושר הרב של עולם החי והצומח שלה. קרוב ל-6% מן המינים בעולמנו מצויים בתחומי המדינה ובכללם 850 מיני ציפורים, מעל ל-200 מיני יונקים, ויותר מ-400 מיני זוחלים ודו-חיים וכ-2000 מינים שונים של פרפרים. מתוך כ-12,000 מיני הצמחים האופייניים למדינה נספרו כ-1,300 מינים של סחלבים.

יום 1 – הגעה לסאן חוזה
הגעה לסאן חוזה והעברה למלון. לינה במלון יערות.

יום 2 – סאן חוזה – שמורת טורטוגרו
סיור מובנה הכולל את כל השייטים, העברות, כניסות וארוחות בשעות הבוקר המוקדמות נסיעה מסאן חוזה (כ-3 שעות) לעבר החוף הקאריבי דרך שמורת יער גשם “בראוליו קריו”. ארוחת בוקר טיפוסית ושייט בתעלות לשמורת טוטטוגרו ארוחות ערב. לינה בשמורת טורטוגרו.

יום 3 – שמורת טורטוגרו
בשעות הבוקר המוקדמות שייט בתעלות וצפייה בחיי הבר העשירים, יונקים, זוחלים ומאות מינים של עופות. ארוחת בוקר בלודג’ וזמן למנוחה. סיור ביער הגשם.

יום 4 – שמורת טורטגרו – ארנל
בשעות הבוקר שייט חזרה. המשך בנסיעה עם אוטובוס של הלודג’ עד גואפילס. ארוחת צהריים וקבלת הרכב. נסיעה (כ- 4 שעות) לעבר אזור הר הגעש ארנל שהיה רדום כ- 400 שנה ומאז שהתפרץ ב-1968 הוא ממשיך לפלוט מלועו לבה רותחת. לינה באזור הר ארנל.

יום 5 – הר הגעש ארנל
סיור רגלי בפארק הלאומי של הר ארנל ורכיבת סוסים למפלי Fortuna, באזור של פלגי מים ומפלים או שייט בשמורה Cano Negro ליד הגבול עם ניקראגואה. אחה”צ בילוי במעיינות החמים של Tabacon Resort, הסיור מתחיל בטיול רגלי ומעבר ב- 15 גשרים תלויים עד גובה של 60 מטר. מחזה נפלא של זוחלים ועופות צבעוניים, מפלי לה פורטונה לשחיה וסיור להר הגעש ואגם ארנל.

יום 6 – שמורת מונטה ורדה
נסיעה דרך אגם ארנל ובדרך הררית לעבר שמורת “יער העננים” מונטה ורדה – מן היפות בקוסטה ריקה שפירוש שמה ההר הירוק בה נמצא מגוון עצום של חי וצומח האופיינים לאזור. מערכת ייחודית של יערות הגשם הלחים וטיול ביער העננים מגלה אינספור מיני טחבים ושרכים, פרחים ואפיפיטים.

יום 7 – שמורת מונטה וורדה
מומלץ לסייר בשמורת יער העננים סנטה הלנה כולל הליכה בגשרים תלויים skywalk מעל היער ובשמורת מונטה וורדה canopy tour אומגות וביקור באוסף החרקים המדהים.

יום 8 – שמורת מונטה וורדה – מנואל אנטוניו
נסיעה (כ- 3 וחצי שעות) לעבר החוף הפאסיפי בכביש הפאן-אמריקני למנואל אנטוניו – אתר נופש בחוף מדהים ושמורת טבע על חוף הים. בדרך סיור בקאררה, שמורה ליד גשר התנינים או Isla Damas ויער המנגרובים המרתק שליד קיפוס בו פרפרים, קופים וסחלבים.

יום 9 – מנואל אנטוניו
מבוך אדיר של גשרים ופלטפורמות צפיה בעופות וחי באזור, מסלולי הליכה, גשרים תלויים וטרזן סווינג לאמיצים.

יום 10 – מנואל אנטוניו – סאן חוזה
נסיעה חזרה לאזור סאן חוזה (כ-4 שעות) וטיול בדרך להר הגעש פואס, טיסת יציאה בערב או למחרת.

Comments are closed.