גואטמלה, ארץ הקשת בענן
הארץ ה”אינדיאנית” ביותר של יבשת אמריקה, היא גואטמלה, ארצם של בני המאיה. עם תלבושותיהם הססגוניות, השווקים הצבעוניים וטקסי הפולחן המזכירים לא פעם עבודת אלילים ממש, הם מעניקים לטיול כאן ממד אנושי מרתק וייחודי.

על רקע ההווה הקשה של הארץ העניה הזאת, מרשים שבעתיים העבר המפואר, אותו ניתן לגלות בשפע השרידים הארכיאולוגים שברחבי המדינה ובמורשת הקולוניאלית שנותרה מן הזמן שארץ זו היתה מרכז השלטון הספרדי במרכז אמריקה. וכאילו לא די בכך, הרי שכל אלה מצויים על רקע “תפאורה” מדהימה של הרי געש יורקי-אש, אגמים בצבע טורקיז ויערות עד שבתוכם עדויות אילמות על ערים מסתוריות שהיו ואינן. “ארץ האביב הנצחי”, כפי שקרויה גואטמלה בעלוני התיירות, אכן יפה בכל עונות השנה, ובין אם תטיילו לבד או בקבוצה, מובטחת לכם כאן חוויה עזה ומיוחדת.

יום 1 -גואטמלה סיטי Guatemala City
מפגש בנמל התעופה והעברה למלון בגואטמלה סיטי.

יום 2 – קירגואה, ריו דולצה, ליוינגסטון
נסיעה לקירגואה, אתר מאיה קטן ומעניין, שהוכרז כאתר מורשת עולמי, בו ממוקמת מהגדולות באסטלות של עולם המאיה. המשך לליוינגסטון, עיר אפרו קאריבית הדומה יותר לג’מיקה מאשר לגואטמלה. ממוקמת במוצא נהר ריו דולצ’ה בדלתת הנהר ובה ארכיטקטורה קאריבית וחופי ים זהובים.

יום 3 – שבת ליוינגסטון, אלטארס, פלייה בלנקה
שייט בסירה לחוף הלבן, חוף פרטי לשחייה ונופש קצר במי הים הקאריבי לקיאקים ופעילויות חוף. ביקור באלטארס.

יום 4 – ליוינגסטון, ריו דולצ’ה, סן פיליפה, פלורס
מליוינגסטון לפלורס מצודת קאסטלו סן פיליפה שהוקמה ע”י הספרדים ב- 1652.

יום 5 – טיול לסייבל
שייט לאתר המרשים הארכיאולוגי, סייבל, לגדת נהר הפסיון. היתה זו העיר הגדולה בתקופה הקלאסית המאוחרת ושימשה כעיר מסחר ומוקד צבאי – כלכלי.

יום 6 – טיול טיקאל, גואטמלה סיטי, אנטיגואה
טיקאל, אתר המאיה האדיר בלב הג’ונגל הגואטמלי. באתר שננטש במאה ה10 נותרו מבנים המעידים על עוצמתה של ממלכת טיקאל האגדית. סיור בקומפלקס האורבני, טיפוס על הפירמידות וביקור במקדשים ובארמונות. האתר מייצג את המעוף הארכיטקטוני של בני המאיה בעיר שנשלטה על ידי מלכים רבים והפכה להיות מרכז לתרבות ואמנות, מסחר ואסטרונומיה. טיסת ערב לגואטמלה סיטי והעברה לאנטיגואה.

יום 7 – אנטיגואה
סיור באנטיגואה הבירה הקולוניאלית העתיקה של גואטמלה, עיר רומנטית באוירה קולוניאלית, שנהרסה במספר רעידות אדמה ושוקמה מחדש עד שהפכה לאחת הערים היפות באמריקה התיכונה. טיול בסמטאות ובכנסיות בהשראת הרנסאנס האיטלקי.

יום 8 – אנטיגואה, צ’יצ’יקסטננגו
צ’יצ’יקסטננגו, מרכז הומה של אינדיאנים בני המאיה קיצ’ה. היום נערך כאן שוק, המושך אליו אינדיאנים מכל האזור. שוטטות בין הרוכלים והדוכנים, הצבעים והססגוניות, עבודות האמנות וסחר החליפין במרכז העצבים השבועי, ביקור בכנסית סנט תומא המהווה מרכז לפולחן נוצרי – אנימסטי. עלו לגבעה של פאסקוואל אבאך בה שרידים לטקסי שאמנות פאגניים. בתום היום העברה לקאצלטננגו.

יום 9 – צ’יצ’יקסטננגו, אטיטלן
סן פרנציסקו, כפר השוק צוניל ואלמולונגה ונסיעה לאגם אטיטלן. סיור לצוניל שלגדות נהר הסאלמה. עליה לסן פרנציסקו לתצפית על חבל טוטוניקאפן, מקום הומה בכפריים בימי שישי באחד השווקים הגדולים במדינה. אמנויות מקומיות צבעוניות ותצורות סלע באבן חול. אגם אטיטלן.

יום 10 – שייט לסנטיאגו
שייט לכפר סנטיאגו אטיטלן אחד מ- 12 הכפרים האינדיאנים המקיפים את האגם. בקרו בבית המשימון וצאו גם לטיול רגלי לכפר St Pedro La Laguna.

יום 11 – אטיטלן, גואטמלה סיטי
יום טיול והעברה לגואטמלה סיטי.

Comments are closed.