יום 1 תל-אביב לימה (פרו)
נטוס ללימה בירת פרו דרך אירופה, אליה נגיע בערב. לינה בלימה.

יום 2 לימה: (LIMA)
היום מוקדש לסיור באתריה החשובים של לימה: נטייל ברחובות, בכיכרות, וכמובן נבקר במוזיאון הזהב המפורסם ובמוזיאון הארכיאולוגי – אנתרופולוגי, שם נתוודע לאוצרות הזהב של ממלכות האנדים המפוארות ולשאר הממצאים הנדירים של בני התרבויות העתיקות הללו. לינה בלימה.

ימים 4 – 3 פוארטו מלדונאדו- הג’ונגל (PUERTO MALDONADO)
טיסת בוקר תביאנו אל אזור הג’ונגלים של פרו. נשוט על נהר הטמבופטה, ונגיע ללודג’ הנמצא בלב יער הגשם. נטייל ברגל, בסירות קאנו, ונכיר את האוכלוסיה האינדיאנית באזור. לינה בלודג’ים.

יום 5 קוזקו (CUZCO)
נטוס לקוזקו שבלב האנדים בדרום פרו. נסייר בעיר קולוניאלית יפהפייה זו, הבנויה על חורבות מקדשים וארמונות של האינקה. לינה בקוזקו

ימים 9 – 6 בעקבות האינקה מקוזקו למאצ’ו פיצ’ו (MACHU PICCHU)
ימים אלו מוקדשים להיכרות עם האינדיאנים צאצאי האינקה, לבושם הצבעוני וכפריהם הציוריים – צ’ינצ’רו (CHINCHERO), פיסק (PISAC) ואויינטייטמבו (OLLANTAITAMBO) – ולמפגש עם שרידי התרבות האדירה של אבות אבותיהם: המצודות המרשימות באויינטייטמבו, בפיסק ובסקסאהואמן (SACSAHUAMAN). שיאם של ימים אלה הוא כמובן במסע הרכבת מקוזקו דרך קניון הנהר אורובמבה (URUBAMBA) אל ה”עיר האבודה” של האינקה, מאצ’ו פיצ’ו. זהו אתר קסום ומסתורי, הנמצא על אוכף הררי בפיתול הנהר, ובו נמצאים שרידי מקדשים ומבנים בתוך נוף נפלא. בערב נשוב לקוזקו.
באחד הימים נישן בכפר אופייני לעמק הקדוש של האינקה – הכפר יוקאי (YUCAY).

ימים 10-11 העיר לה פאז (LA PAZ)
נטוס לבירת בוליביה לה פאז – הגבוהה בבירות העולם (3600 מטר) נבקר ברחובותיה הראשיים, בסמטאותיה הצרות, בכיכרות ובשווקים. בין השאר כולל הסיור את שוק המכשפות ואת הרובע הקולוניאלי של עיר גדולה ויפה זו ועמק הירח. לינה בלה פאז.

יום 12 הקורדיליירה ריאל – עמק הזונגו (ZONGO) – צ’קלטאייה (CHACALATAYA)
היום נערוך סיור פרידה מנופי הפסגות בלב הקורדיליירה ריאל. ניסע בדרכי עפר תלולות לעמק הזונגו לתצפית הנפלאה מצ’קלטאייה. לינה בלה פאז.

יום 13 לה פאז – פונו
ניסע לכוון הגבול עם פרו. נבקר בדרך באתר טיוואנקו. נחצה את הגבול ניסע לאורך האגם בנוף נפלא, לקראת ערב נגיע לפונו. לינה בפונו.

יום 14 אגם טיטיקאקה (TITICACA) פונו (PUNO)
אגם טיטיקאקה, השוכן בגובה 3800 מ’. נשוט באגם, נבקר ב”איים הצפים”, ונפגוש בסירות האינדיאנים. האיים והסירות עשויים מקנים שצומחים במקום. את סיור אחה”צ נייחד לאתר סילוסטאני (SILLUSTANI), שבו נמצאים מבני קבורה גדולי מימדים מתקופה פרה – אינקאית. טיסת ערב ללימה. לינה בלימה.

יום 15 פאראקאס (PARACAS) איי באייסטאס (ISLAS BALLESTAS)
נמשיך בנסיעה דרומה לאורך כ- 200 קילומטרים בנוף מדברי עד לפאראקאס שבחוף האוקיינוס השקט. בחצי האי פאראקאס נצפה בעדרי אריות הים שלמרגלות מצוקי החוף, בעופות מים שונים, וביניהם להקות פלמינגו גדולות, ואולי גם בקונדור. נשוט בסירה אל מול חופי פאראקאס, לאיי באייסטאס, לתצפיות קרובות באריות ים ובאלפי עופות ים ממינים שונים, הנהנים מעושר הדגה שבזרם הקר הומבולט. מהפרשותיהם של העופות הופק הגואנו (GUANO) – זבל אורגני שנשלח לאירופה. לינה בפאראקאס.

יום 16 מישורי נזקה (NAZCA)
נמריא במטוסים קלים להתבונן ממעוף הציפור על ה”קווים” המכונים “מסלולי הנחיתה”. אלה הם דגמים גיאומטריים ודמויות בעלי חיים ענקיים שצוירו בידיים מסתוריות, על מישורי המדבר בנזקה. לקראת ערב נחזור ללימה ונתחיל את חזרתנו ארצה.

יום 17 אירופה והמשך לת”א.
נגיע לאירופה ולקראת ערב נמשיך בטיסה ארצה.

Comments are closed.