מנדליי
מנדליי – העיר השנייה בגודלה במיאנמר והייתה בירתה המלכותית. מתחם הארמון הגדול, המוקף חומה ומגדלים, וגניו נמצאים בלב העיר. העיר הייתה יעדה הסופי של “דרך בורמה” בימי מלחמת העולם השנייה. בנויה על שפת נהר האיירוואדי, וברציפיה יש פעילות בלתי פוסקת של סירות, סוחרים ועגלות עץ פורקות וטוענות סחורות. סיור לאמארפורה 15 ק”מ ממנדליי, מהאגנדיון, מנזר מפורסם בו שוקדים ולומדים מאות נזירים, כאן גשר הטיק הארוך, ומפגש עם מלאכות משי עתיקות, סדנאות אמנות ומנזר באגייה בו אוסף ייחודי של פסלים.

נהר הארוואדי
עורק החיים באזור הוא נהר הארוואדי כשעה שייט ממנדאליי לאזור הצ’די הגדול והפעמון הגדול. אחה”צ מפגש עם הצבעים והצלילים של מנדליי והפגודה הדתית מאהמוני, מנזר שווה אין בין, ארמון הזהב מבנה עץ קלאסי וספר השיש במקדש קוטודאו. היכרות עם עבודות הטכסטיל וסדנאות האמנות.

מוניאווה
נסיעה למוניאווה. ביקור בטאנבודאיי פגודה בה 845 סטופות המזכירות את מבנה המנדלה ביאווה, סיור דרך אינספור הבודהות תחת העצים ועליה לתצפית מפגודת אונג סאטקיה. חציית נהר צ’ינדווין במעבורת והמשך בג’יפ כשעה להפו וווין דונג מערות אבן חול מרשימות עם פסלי בודהא, גילופי עץ וציורים מהמאה ה-15, עשרות מערות ובהן נסתרות מאות אלפי דמויות ממורשת הבודהיזם הבורמזי.

מקדשי באגן
המשך בשייט של כ-3 שעות לבאגן מהבירות העתיקות על הנהר אליה תגיעו לקראת שקיעה. משחר ההיסטוריה היה נהר הארוודי שמקורותיו בהימלאיה, עורק חיים ראשי. הערים, הכפרים והמרחב החקלאיי באגנו היו החוטים באריג ההיסטורי המורכב ביקור בשווזיגון שנבנה ע”י אנאוורטה במאה ה-11, בו ציורי קיר קלאסיים ומקדש אננדה. סיור בסדנאות בטיק ולאקה ובכפר מינקאבה. מקדש מנואה בסגנון המון הבורמזי וארמון אבן החול.

באגן
שוטטות בשווקים הססגוניים ותחילת הסיור בפגודות של באגאן העברה לנמל התעופה לטיסה לההו. נסיעה לניואנג שווא והמשך בשייט למלון. המשך טיול באגם המיוחד למפגש עם אנשי האגם, חותרי הרגל, הגנים הצפים, דייג מקומי, חיי הכפר הבורמזי וכל אלו בנופים המיוחדים של האגם. ביקור בפגודת פונגדאו או מן המאה ה-18, המנזר, החתולים המקפצים, וכפר בעלי המלאכה.

אגם אינלה
שייט למערב אגם אינלה למדרגות הנסתרות של פגודת אין טייאן לביקור באתר בו מאות סטופות מכוסות טחב. הליכה בשדות האורז לכפר סה-מא ומפגש עם ילדי בית הספר. שייט בקאנו בנקיק לפגודת פונג דאו.

חזרה לינגון
נסיעה לההו לטיסת פנים לינגון. בהגעה סיור באחת הפגודות הבודהיסטיות החשובות בעולם שוואדגון. בודהא השוכב בתנוחת נירוונה, פגודת סולה העתיקה, הרובע הסיני ובית הכנסת המקומי. לסיום שוק סקוט בו מאות דוכנים צבעוניים עם עבודות יד ומאכלים.

Comments are closed.