יום 1 – מומביי, אודייפור
נחיתה ואיסוף ע”י הנציג המקומי והעברה למלון.

יום 2 – דלהי, אודייפור
טיסה לאודייפור שבראג’סטאן. “העיר הלבנה”, מהיפות והרומנטיות בערי הודו. העברה למלון סיור בשוק. אודייפור היא עיר עתיקה המשתרעת סביב אגם פיצולה (יבש כעת) ובליבו הארמון הלבן ולשפתו הגדול בארמונות ראג’סטן.

יום 3 – אודייפור
נסיעה למקדשי אקלינגי ונגדה, סיור בארמון המהרג’ה שמשקיף אל האגם ומפגש עם אומנים ובעלי מלאכה, צורפי כסף וזהב, ציירים ומפעילי תיאטרוני בובות, מוכרי פירות, קטורת ותבלינים.

יום 4 – אודייפור, ג’ודפור
נסיעה לג’ודפור דרך ראנקפור וביקור במכלול מקדשי ראנקפור. ביקור במצודה של ג’ודפור. ג’ודפור בנויה על גבול מדבר טאר ומעליה מתנשאת על הסלע שחולש על העיר מצודת ענק שהיא המבצר המלכותי של המהרג’ה המקומי. למרגלות הצוק מתפתלות סמטאות השוק של העיר העתיקה. נהר אדם נע בהן בזרם אינסופי בין כרכרות רתומות לגמלים, עגלות רוכלים ודוכני שוק עמוסים.

יום 5 – ג’ודפור, ג’איפור
טיסה לג’איפור, “העיר הוורודה”. בירתה של רג’סטאן קיבלה את הכינוי על שום בתיה וחומותיה הצבועים בוורוד – סמל להכנסת אורחים.

יום 6 – ג’איפור
סיור בארמון המהרג’ה ואוספיו. ביקור במצפה הכוכבים, ובארמון הרוחות ממנו צפו נשות בית המלוכה בחיי העיר השוקקים. אחה”צ נסיעה לביקור במקדש לאל השמש שבגאלטה ולקניון העטור מקדשים. החלק העתיק של העיר בנוי מאבני חול ורודות. העיר העתיקה מוקפת חומה ושדרות רחבות חוצות אותה. הבונה של העיר ג’י סינג השני במאה ה-18 היה גם אסטרונום.

יום 7 – ג’איפור ואמבר
ג’איפור היא תיאטרון רחוב – שווקים ורחובות צבעוניים בהם פוסעים צד בצד רג’סטאנים בלבוש מסורתי, גמלים ופרות, אומנים ובעלי מלאכה. עליה על גבי פילים למצודת אמבר. אחה”צ סיור לסאנגנר, עיר קטנה בה ארמון חרב ומקדשים ג’יין מעוטרים בתבליטים, העיר ידועה בתעשיית הנייר המיוצר ביד.

יום 8 – פאטפור- סיקרי ואגרה
יציאה מוקדמת בדרך לאגרה שהיתה בירת הקיסרים המוגולים וממוקמת לשפת נהר היאמונה. סיור בפאטפור-סיקרי, עיר הרפאים הקיסרית שבנה הקיסר המוגולי אכבר, עיר העומדת נטושה מזה מאות בשנים לאחר שתושביה עזבו אותה מחוסר במים. ארמונות, חצרות והיכלות, פאר אומנות הבנייה המוגולית, עומדים במלוא הדרם ומחכים לנסיכים ולגבירות החצר שישובו להלך בהן. המשך לאגרה לביקור באתר הטאג’ מהאל העומד כסמל לאהבה. המלך שאג’האן בנה במאה ה-17 את המאוזוליאום לזכר אשתו מומתאז, הגן וארמון הקבר נעשו ע”פ מפת גן העדן המוסלמי.

יום 9 – אגרה, קאג’ורהו
ביקור במצודת אגרה ממנה שלטו קיסרי האימפריה ובה בילה הקיסר שאה ג’האן. טיסה לקאג’ורהו הנודעת במקדשי האהבה שבה, מקדשי אבן חול המעוטרים פיסול ארוטי. סיור במקדשים המזרחיים – 85 מקדשים שנבלעו ביער וכך ניצלו מחורבן הכובש המוסלמי. היום נותרו 22 מקדשים בהם מגולפים דמויות מן הפנתיאון ההינדי וסצינות ארוטיות בתנוחות נועזות ומפתיעות.

יום 10 – קאג’ורהו, וורנאסי
סיור במקדשים האירוטיים המערביים שנבנו לפני כ- 1,000 שנה ע”י שושלת צ’נדלה. העברה לשדה התעופה לטיסה לווראנסי, העיר הקדושה שעל גדות נהר הגנגס המגלמת את הודו במלוא עוצמתה וחיוניותה. חיי הדת התוססים במקדשים, שווקים ססגוניים הומי אדם מציעים מכל טוב, אתרי שריפת הגופות פועלים סביב השעון ונזירים נודדים מתרגלים יוגה על המדרגות היורדות לגנגס.

יום 11 – וורנאסי
סיור באתרי העיר העתיקה הקדושה וסיור לסארנט. קדושתה של העיר נקבעה בעקבות המיתוס ששיווה האל הבכיר בפנתיאון ההינדי גר בה. לפי הסיפור היה זה חיבור של אהבה ומאבק בין האל שיווה לבין האלה גנגה עליה הוטל התפקיד לטהר את בני האדם. ההודים עולים לרגל לעיר כדי לערוך טקסים לשיווה וכדי לטהר עצמם לקראת גילגולם הבא. האנרגיה הקוסמית המתאימה ביותר לטבילה היא בבוקר עם הזריחה. בערב שיט בגנגס.

יום 12 – ווארנסי, דלהי
יציאה בזריחה לשייט על הגאנגס לצפיה בעולי הרגל המשכימים לבצע את טבילת השחר בנהר הקדוש סיור בעיר והעברה לטיסה לדלהי העברה למלון וסיור במקדש הסיקי בנגלה סבי.

יום 13 – דלהי
דלהי היא בירתה של הודו כבר כ-800 שנה. העיר העתיקה נבנתה ע”י הנסיך המוגולי שאהג’אן בונה הטאג’. הבריטים בנו בה את העיר ניו דלהי במאה ה-20. העיר משלבת חדש וישן, מודרני ומצועצע, מסורתי ומשתנה. ביקור במסגד הגדול שהוקם על-ידי בונהו של הטאג’-מהאל ובשוק התבלינים. טיול בסמטאות צ’נדני-צ’וק – השוק התוסס של העיר העתיקה, ביקור בקוטאב מינאר ובעיר החדשה והקולוניאלית. מומלץ לנסוע בריקשות מהמצודה למסגד דרך קנרי בזאר מומלץ ללכת לקולנוע הגדול או לאזור הבילויים Hauskaus (מסעדות ובוטיקים) או כיכר Cannoght והשוק הטיבטי ברחוב Janpath (פתוח עד 19:30).

יום 14 – דלהי, עזיבה
יום חופשי. העברה לנמל התעופה.

Comments are closed.