יום 1 תל-אביב – עמן – קולומבו

יום 2 קולומבו – נגומבו – דמבולה
מפגש בנמל התעופה עם צוות הטיול, נהג ומדריך. נסיעה ל-Pinawella, מחנה המיועד לטיפול בפילים יתומים והשבה של פילים לטבע. המשך לעיר דמבולה. סיור במקדשי המערות.

יום 3 סיגיריה ופולונרובה
המצודה של סיגיריה. המצודה בנויה על צוק נישא, בגובה 370 מ’ והיא שולטת על המרחבים הצחיחים שסביבה. גילוף באבן ציורי קיר של נשים הם נקודות הציון בעליה לראש המצודה. ביקור בשרידיה של פולונרובה, הבירה העתיקה של ממלכת לאנקה. ביקורים בארמון המלכותי, במקדש העגול ובמקדש המרובע, “מקדש השן” העתיק ובגאל ויהאר.

יום 4 דמבולה – מאטלה – קנדי
בדרך לקנדי מפגש עם עבודות הבד והבטיק האופייניות לדרום מזרח אסיה, ביקור בחוות תבלינים. ביקור במקדש השן, כדי לחזות בטקס הדתי הנערך במקום ומופע ריקודים.

יום 5 קנדי
קנדי, המרכז התרבותי החשוב ביותר עבור הסינהלזים בסרי-לאנקה והוא מהווה אתר עלייה לרגל. ביקור בגן הבוטני של פראדניה, הנחשב לאחד הגנים החשובים בעולם לצמחיה טרופית ובו מיני סחלבים. טיול לישוב דמבנה בו מתגוררים אנשי הואדה, קבוצה אתנית ייחודית. חזרה לקנדי לשוטטות באזורי השוק והאגם.

יום 6 נסיעה לנורליה
הנוף האקזוטי של האי ילווה אתכם בנסיעה אל נורליה. הכביש מתפתל בין מטעי-התה בשטח הררי, אל כפרים ציוריים עד לעיר נורליה, הבנויה בסגנון ויקטוריאני. מראות טרסות התה וקוטפות התה בסלי הענק שלהן כאילו לקוחות מספר מסעות של המאה ה-18.

יום 7 “סוף העולם” – סינהרג’ה
טיול לאזור הג’ונגלים של Horton Plains. נסיעה בג’יפ בסבך היער הטרופי והליכה בטבע להיכרות עם היער המשווני. עולם חי עשיר, קופים מדלגים בין ענפי העצים, הליכה נוחה אל שפת מצוק Worlds End הצונח לעומק של 800 מ’ וממנו תצפית מדהימה על כל האגף הדרומי של האי. סיור במפלי בייקר המרשימים ומשם ליער הגשם של סינהרג’ה. זהו יער בראשית שאונסק”ו הכריזה עליו כאתר מורשת בהיותו יער העד האחרון באזור זה, בזכות מינים נדירים וייחודיים של עצים ושל צמחיה טרופית, ובזכות שפע הפרפרים והציפורים שלו.

יום 8 סינהרג’ה – פארק יאלא
הדרך ממשיכה לפארק יאלא לספארי בג’יפים. בפארק שפע של פילים, מעט נמרים ולהקות של עופות.

יום 9 יאלי – בנטוטה
הדרך יורדת לאורך החוף, מקור החיים של סרילנקה. מפגש עם הדייגים היושבים על כלונסאות ודגים בדרכם הייחודית עד העיר גול והמצודה ההולנדית זכר לראשית ימי הקולוניאליזם. המשך לבנטוטה.

יום 10 בנטוטה
שייט בסירת זכוכית להיכרות עם שוניות האלמוגים בים הטרופי, ביקור במרכז לשימור צבי-הים. אחר הצהריים חופשי להנות מחוף הים האקזוטי.

יום 11 לקולומבו
בצהריים נסיעה לבירה קולומבו. סיור באזור הקולוניאלי, במוזיאון המקומי ובבית העיריה הישן וכן במקדש גנגרמה. לינה בקולומבו.

יום 12 קולומבו – עמן – תל-אביב
​עזיבת קולומבו לנמל התעופה לטיסה לישראל.

Comments are closed.