קניה ממוקמת במזרח אפריקה. שטחה 583.000 קמ”ר והיא נחלקת לרוחבה ע”י קו המשווה. בקניה כ- 30 מיליון תושבים. הרוב המכריע שבהם הם אפריקנים. בני השבטים דוברים כ-70 שפות שונות. השפה הרשמית היא הסוואהילית, אך בערים מדברים גם אנגלית. הכלכלה מבוססת על חקלאות המעסיקה את רוב התושבים, על תיירות ומסחר. התיירות הולכת ומתפתחת, רוב התיירים באים לסיור בשמורות הטבע הנפלאות ולנופש בחופים הנפלאים של האוקיינוס ההודי. קניה היא שמורת טבע גדולה ונפלאה ובה מראות נוף וטבע מדהימים. המגוון הענק של חיות בר שהתרכזו בסואנה בפסיפס מופלא של אדם, טבע ונוף הופכים את הטיול לחוויה ייחודית ובלתי נשכחת.

ימים 2-1: תל אביב – אדיס אבבה – ניירובי – הר קניה – רכס האברדר

טיסת ערב של אתיופיאן איירליינס מנמל התעופה בן גוריון לאדיס אבבה ומשם בטיסת המשך לניירובי. עם ההגעה בשעות הבוקר המוקדמות נצא למורדות הר קניה, הגבוה בהרי קניה (כ- 5,200 מ’). אזור ההר יפה ומפותח ובו מטעי קפה ואננס וכפרי חקלאים של בני שבט הקיקויו. נטפס ברכב ללודג’ הממוקם בקרחת יער שבה מקווה מים טבעי. נוכל לצפות בקופי הקולובוס והסייקס וכן בקבוצות פילים, בופלו, קרנפים, אריות ואנטילופות למיניהם.

ימים 4-3: סמבורו – שבה

לאחר ארוחת הבוקר במלון נצא צפונה לשמורת הסמבורו הנקראת על שם אחד משבטי קניה המרתקים והציוריים – שבט הסמבורו. השמורה בעלת אופי חצי מדברי וחוצה אותה נהר גדול, הנהר האדום. באזורים אלה נוכל למצוא את בעלי החיים המיוחדים לאזור חם ויבש זה: ג’ירפות מרושתות, פניניות נשריות, זברות גרווי, גרנוק, ראמים עדרי פילים, יענים סומליים ועוד.

יום 5: אגם נקורו

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל השבר הסורי האפריקאי לכיוון אגם נקורו, לשמורה המפורסמת שמקובל לכנותה “מופע העופות היפה בעולם”. השמורה מצטיינת בכמויות אדירות של עופות מים, להקות פלמינגו, שקנאים, קורמורנים ועופות רבים אחרים. נסייר סביב האגם ונצפה ביער חלבלובים ועצי שיטת הקדחת. כמו כן נצפה באוכלוסייה קבועה של יונקים ששוכנת סביב האגם. נטפס ברכב לתצפית נפלאה מעל מצוק הבבונים ונחזור ללינה בלודג’.

יום 6: אגם נייואשה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון אגם ניוואשה, הממוקם אף הוא בתחומי השבר הסורי אפריקאי. נשוט באגם המאכלס מגוון עשיר של עופות מים וציפורים כגון שקנאים וקורמורנים ומצוי בו גם מספר ניכר של היפופוטמים. במהלך השייט נרד לטיול רגלי (אחד מטיולי הרגל המעטים במסגרת הטיול כולו) בחצי האי “סהר” CRESCENT, בו נוכל לצפות מקרוב בבע”ח רבים. בתום השייט לינה בשמורה – Lake Naivasha Country Club.

ימים 8-7: מסאי מרה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון מסאי מרה. בדרכנו נחצה את השבר הסורי אפריקאי ונתעכב בנרוק, עיירת מחוז מסאית. לקראת צהרים נגיע לשמורת מסאי מרה. לפנינו יומיים של סיורים בשמורה, אחת השמורות היפות והמרתקות ביותר בעולם. סביב השמורה מנייטות (כפרים) של בני שבט המסאי. מישורים אינסופיים של סוואנה בהם מגוון אדיר של אוכלי עשב וטורפים, משפחות גדולות של אריות, עדרי בופלו ועוד. נעקוב אחרי אורחות חייהם של בעלי החיים, עם קצת מזל נוכל לצפות בחוויה בלתי נשכחת של אריות משחרים לטרף, או צ’יטה במרדף בעקבות צבי, וגם בלהקות גדולות של נשרים ועוזניות.

ימים 10-9: ניירובי – תל אביב

בבוקר מוקדם נערוך ביקור במנייטה של שבט המסאי. נוכל לצפות ולנסות להבין את אורח חייהם. אחר הביקור ניסע לניירובי, אחה”צ זמן להשלמת הקניות ולסיור בשווקי העיר הססגוניים. ארוחת צהרים חגיגית בניירובי. טיסת ערב חזרה הביתה לתל -אביב. הגעה לתל אביב ביום ה-10.

 

Comments are closed.