JAN
FEB
MAR
APR
MAY
JUN
JUL
AUG
SEP
OCT
NOV
DEC

העונה והחודשים המומלצים עבור טיול ליפן:
אביב וסתיו – מרס-מאי, ספטמבר-נובמבר
בחודשי הקיץ חם ולח אך ניתן לטייל בדגש האזורים הגבוהים באלפים היפניים ובהוקאידו.

מסורת וקידמה הם שני היסודות שבבסיס הבנת התרבות המקומית המוליכים אותנו להיכרות עם העם, ארצו ותרבותו.
טיול ליפן מוליך את המטייל בין קיסמי טבע ונופי הרים, תופעות געשיות ומעינות חמים, בין אמונות ומסורות, מקדשי בודהיזם ושינטו, פילוסופיות, מסורות ואמנויות עתיקות יומין אל כפרים ציוריים, מאכלים צבעוניים, אסתטיקה וזן.

חייבים לראות

 • הגנים והמקדשים בבירת התרבות קיוטו Kyoto
 • פארק האיילים, מקדש טודאיג’י Todaiji ומקדש קסוגה Kasuga בנארה Nara
 • פארק השלום בהירושימה Hiroshima המנציח את הטלת פצצת האטום
 • המקדש הצף באי מייג’ימה Miajima
 • טירת ה’אנפה’ בהימאג’י Himaiji
 • המרכזים המסחריים של אוסקה Osaka
 • המקדשים הבודהיסטיים בהר קויה Mt Koya
 • עמק השוקאווה Shokawa והכפר שירקאווה גו Shirkwa Go
 • העיירה טאקאימה “הנשמה של יפן” Takayama
 • הר פוג’י ועמק הקונה Hakone
 • מקדש איסה Ise
 • ישן וחדש, חברה וכלכלה בטוקיו Tokyo
 • מאוזוליאום טושוגו Toshogu בניקו Niko
 • ​האי נאושימה
 • ​דרך עולי הרגל
 • ​שמורת הטבע קמיקוצ’י

אוסקה לגדת נהר היודו ממוקמת אחת מהבירות הכלכליות של יפן. העיר שימשה כמרכז מסחר בימי הביניים ובליבה מתנוססת מצודת העיר מן המאה ה-16. אוסקה היא העיר התוססת ביותר ביפן. סיור במדרחוב, אזור הפאבים וחיי הלילה של רובע נאמבה מאפשר לחוש את דופק החיים שלה. בשנים האחרונות הופכת למרכז לאדריכלות פוסט מודרנית ומפורסמת בזכות המטבח והאוכל המשובח.

קיוטו בירת התרבות, האמנות והפילוסופיה של יפן. ארמון הקיסר וטירת השוגון נותרו כשריד לימי פאר העבר. גנים קלאסיים נטועים בה, רחובותיה עתיקים וציוריים ובהם מקדשים רבים, גני זן, מוזיאונים ורחובות מסוגננים. כאן נשתמרה התרבות היפנית במיטבה. העיר היא בבואה של ההיסטוריה, האמנות והחיים על פי הקודים היפניים, ויחד עם זאת נגיעות מודרניות כמו תחנת הרכבת הראשית של העיר. מצודת ניג’ו מספרת את אדריכלות טוקוגאווה, רובע גיון, רובע הגיישות, המשובץ בתי תה ומסעדות, מקדש קיומיזו העתיק הצופה אל העיר, מסלול הפילוסופים, מקדשי הכסף והזהב, גני הזן היבשים, יערות הבמבוק של אראשימה ועוד עשרות אתרים, מוזיאונים ומוקדי עניין בעיר.
נארה – הבירה העתיקה על מקדש הענק והיכל קסוגה הם מוקדי הענין בבירה העתיקה שבנייתה הושלמה במאה ה-8.

הר קויה הוא מרכז בודהיסטי גדול ומוקד עליה לרגל מהחשובים ביפן. כאן נמצאים המקדש המרכזי של כת השינגון ביפן ואתר הקבורה הגדול בו אינספור מצבות ולוחות זכרון.

הירושימה היא האנדרטה האנושית העולמית לשואת פצצת האטום. העיר הוחרבה על ידי הפצצה, שהוטלה עליה באוגוסט 1945, כדי להביא לכניעת יפן ולסיום מלחמת העולם השנייה. הירושימה שוקמה והיא היום עיר תעשייה גדולה ומטופחת. בלב העיר לגדת הנהר מצוי פארק השלום ובו אתרי יזכור לארוע הטראומטי ומוזיאון המנציח את תקופת מלחמת העולם בחלק זה של העולם.

מיאג’ימה מרחק קצר מהירושימה מצוי אחד מאתרי הנוף היפים והמקודשים ביפן, מיג’ימה. האי מכוסה יער עתיק, איילים משוטטים בו והוא משובץ מקדשים עתיקים בהם איצוקושימה בעל הטוריי האדום המפורסם הניצב במים ומקדש דאישו-אין הבודהיסטי. ניתן לעלות ברכבל לפסגה לתצפית מרהיבה על ים יפן.

האלפים היפנים עמוד השדרה של האי הונשו. הרכס מתנשא לגובה 3,500 מטרים, ומחלק את יפן לשני אזורי אקלים שונים: החוף המערבי, מול ים יפן הסוער, והחוף המזרחי, הפסיפי, הנוח יותר. טיול מרתק הוא חציית האלפים היפניים במערכת של רכבלים ולינה בכפרים מסורתיים. או נסיעה דרך טאקימה, לעמק קיסו ולבירה מצומוטו והיכרות עם כפרים נידחים ודרכים עתיקות. דרך הדואר העתיקה שבקטע ממנה ניתן לטייל רגלית מחברת בין העיירות צומגו ומאגומה.

קאנאזווה וחצי האי נוטו מהמרכזים התרבותיים של יפן בו נשמרו מעט מן האוירה של ימי עבר. גן קנרוקו-אן מן הגנים היפניים הגדולים, מצודת קאנאזווה, רובעי הסמוראים והגיישות. בחצי האי נוטו הפראי ניתן לפגוש בדייגים, חקלאים, ומקדשים נעלמים.

האקונה והר פוג’י – עיירת נופש לשפת אגם אשי, בלוע ענק של הר געש. באזור שרידי פעילות געשית, מעיינות חמים, בוץ רותח ומבעבע וקיטור אותם ניתן לראות בנסיעה ברכבל מעל העמק. באחד העמקים ממוקם המוזאון הפתוח ובו פסלים מודרניים פרי יצירתם של פסלים יפניים ומרחבי העולם.

הימג’י “טירת האנפה” טירת הסמוראים המקורית היפה ביותר ביפן, בה צולמו קטעים מתוך הסרט “שוגון”. נבנתה על ידי השוגון הדיושי, ונותרה שלמה גם לאחר מלחמת האזרחים.

קוראשיקי העיר העתיקה קוראשיקי מרושתת בתעלות מים, שעליהן נטועים גשרים עתיקים ולאורכן צומחות ערבות. בתקופה הפיאודלית הייתה העיר מרכז למסחר באורז, ונבנו בה מחסנים לאכסונו. המחסנים שופצו והיום הם מוזיאונים לאוספי אומנות. טוקיו בירת יפן מאז 1868 משתרעת משני צידי נהר הסומידה.

טוקיו היא עיר של ישן וחדש, קדמה ומסורת: גורדי שחקים לצד רחובות ישנים ובהם בתי עץ, פארקים ירוקים לצד כבישים סואנים, מקדשים מסורתיים בהם ניתן לפגוש בעולי רגל וחתונות ורבעים מודרניים ומעוצבים מאידך. טוקיו הרבה פנים לה, זו של הצעירים של יום א’, זו של הדייגים במזחי הנמל, זו של המעצבים באזור אומוטסנדו או זו של המוזיאונים בקרית אואנו והארכיטקטורה המודרנית בלב העיר ובאי אודייבה.

ניקו בין ההרים הגבוהים של ניקו נבנה המאוזוליאום המפואר של השוגון טוקוגווה אייסו. בתום מלחמת האזרחים, איחד השוגון את יפן וקבע את בירתו באדו היא טוקיו של היום. מכלול המקדשים גדול ומפואר באופן יוצא דופן, ועבודות גילוף העץ שבו מרשימות ומיוחדות.

קאמקורה ממוקמת לחוף הים ושימשה כבירת הממלכה בעת העתיקה. משובצת עשרות מקדשים בודהיסטיים, מנזרי זן והיכלות שינטו. ניתן לטייל באופניים או רגלית בין אתרי העיר המהווה אבן שואבת לאמנים, סופרים ועולי רגל. בין אתרי העיר: הבודהא הגדול, דאיבוצו. מקדש האסה – דרה ופסל אלת הרחמים, מקדש האצ’מן-גו לאל המלחמה ומקדש אנאקו ג’י מוקד למדיטציה.

טיול ליפן, הטיול המשולב, 14 ימים

טיול ליפן

הדרך הטובה ביותר והחסכונית לטיול עצמאי ביפן היא טיול משולב- רכבות המקשרות בין הערים המרכזיות, נהגים מקומיים לנסיעה באזורי האלפים היפניים, מדריכיים מקומיים לימים בודדים להיכרות מעמיקה יותר ומפגש עם התרבות המקומית ושילוב של סדנאות, ארועים ומפגשים עם האוכלוסיה המקומית.

 

 

טיול עצמאי ליפן בדגש טבע

כ 8 ימים

התאהבתם ביפן בעבר ואתם מתכננים את טיולכם הבא. אחת האפשרויות היא טיול טבע בחודשי יולי – ספטמבר באי הצפוני של יפן, האי הוקאידו. הטיול בהוקאידו הוא מפגש עם כפרים, עיירות ונופי טבע, נופי הרים געשיים, כרי עשב וחופי ים נידחים.

 

הטיול מתחיל בבירת הוקאידו, סאפורו שהתפתחה בימי המאה ה-19 כמרכז חקלאי ומינהלי לאזור הצפון אסם התבואות והחקלאות של יפן. העיר מאפשרת מפגש עם אמנות מודרנית ושוק דגים ססגוני. המשך לאזור רכס אסהאי לאזור של מפלי מים, אגמים וסיורי הליכה רגליים. בעזרת רכבלים ניתן לטייל באזורי השמורה השונים. אנו בחלק מהשמורה הגדולה דאיסטסוזאן.

 

ערוץ הנהר סונקיו והמפלים המתחתרים בסלעי הטוף הם נוף אופיני לדרכנו לעבר ים אוחוטסק הצפוני והעיר אבאשירי שמוקפת בחורף בגושי קרח ובימות הקיץ נפתחים לטיול האגמים המהווים מקור משיכה לעופות .

 

בחצי האי שירטוקו הנושק לאיים הקוריליים שב”קצה האדמה” ממוקמת אחת משמורות הטבע הגדולות והחשובות ביפן. מעינות ומפלי מים, אגמונים ומכסה לדובים חומים שקשה לצפות בהם. בין חמשת אגמי השמורה מסלול טיול נח להיכרות עם הצומח והנוף באזור.

 

הדרך מחברת בין האגמים הכחולים של משו, אקאן בעבר חיו כאן ילידי האיינו. אגם אקאן מהווה פנינה אקולוגית ואגם קושארו שלחופו מעינות מים חמים. הדרך מתפתלת למרחצאות נובוריבטסו והמעמק הגעשי ג’יקוקודני לטיול בין פלגי גפרית.

 

שני האגמים האחרונים בדרום האי הם שיקוטסו וטויה שהן קלדרות שנוצרו כתוצר של קריסה ולאוכם נובעים מעינות חמים.

 

הטיול באי הוקאידו למטייל העצמאי ביפן מתנהל בנהיגה ברכב שכור וניתן לבנות את הטיול בגמישות לפי צרכיו של המטייל ולשלב טיסת פנים לטוקיו או חצייה לטוהוקו ברכבת.

 

בחודשי הקיץ ניתן לחבר את הטיול עם חבל טוהוקו, צפון האי הונשו אזורי טבע וכפרים יפניים מסורתיים בהם מתקיימים טקסים ופסטיבלים. נבוטה – פסטיבל הקיץ כשהרחובות נצבעים בשלל צבעים וכרכרות צבעוניות.

 

 

מידע כללי

טיסות

הטיסות הנוחות ליפן וממנה מתבצעות ע”י החברה הקוריאנית דרך סיאול, החברה התורכית דרך איסטנבול, אל על דרך בייג’ינג והונג קונג והחברות האירופיות לופטהנזה ואליטליה.

למיטיבי לכת 

מסלולי טיול טובים מצויים בעיקר באי הוקאידו שבצפון יפן.

אירועים/טיולים מיוחדים

פריחת הדובדבן באביב, שלכת הסתיו ופסטיבלים מקומיים בערי יפן.

משך הטיול המומלץ

10 עד 17 יום

אופן הטיול

טיול עצמאי ברכבות ותחבורה מקומית
אנו מספקים למטייל חוברת טיול ליפן מפורטת בה אינפורמציה מלאה על כל יום מימות הטיול המאפשר נוחות מלאה וייעול הזמן.
ניתן לשבץ טיולים פרטיים בליווית מדריך דובר אנגלית או נסיעות מסויימות באזורים ההרריים בליווית נהג מקומי.
ניתן לשלב ימים בודדים (מטוקיו) כטיול מאורגן מקומי קבוצתי.

מפגש תרבותי
 • כל אתר, שמורה ומקדש מתקשרים ביפן ליסוד התרבותי
 • מקדשי קיומיזודרה ויאסאקה ג’ינג’ה בקיוטו
 • הגנים היבשים והלחים בקיוטו
 • רובע גיון על בתי התה והגיישות
 • שביל הפילוסופים ומקדש הייאן
 • מצודות הסמוראים בניג’ו ובהימייג’י
 • הכפרים המסורתיים באלפים היפניים
 • המאוזוליאום ומקדש טושוגו בניקו
 • מקדש אסקוסה וסביבתו
 • כפרי הקירמיקה והנייר באזור גיפו
 • מנזרי הר קויה
 • רחובות טוקיו ובתי הכלבו
אוהבי טבע
 • חציית האלפים היפניים
 • עמק הקונה והר פוג’י
 • ניקו וסביבתה
 • אזור הר הגעש אסו והים הפנימי
 • האזור הגעשי הפעיל בפו
 • האי הצפוני הוקאידו

 

מה עדיף טיול מאורגן קבוצתי או טיול עצמאי פרטי ביפן ?

ההתלבטות הגדולה ביותר של מטיילי יפן היא האם לטייל בטיול קבוצתי או בטיול עצמאי פרטי. אנסה להגדיר את היתרונות והחסרונות בין שניהם: הדרכה – בטיול מאורגן קבוצתי ניתנת הדרכה במהלך כל הטיול ואני ממליץ רק על חברות בהן מדריכים המתמחים בתרבות יפן ויעזרו לכם לפצח את התרבות היפנית המורכבת לעומת הטיול העצמאי בו ניתן לקבל מדריכים מקומיים רק למספר ימים מפאת המחיר הגבוה של המדריכים היפניים. מנגד הטיול העצמאי מאפשר הרכבת טיול באורך הרצוי, בקצב הרצוי ובדגשים הרצויים בהם, טבע תרבות או טבע ונוף.

בטיול העצמאי ניתן להרכיב טיולים שלא נמכרים במסגרת הטיולים המאורגנים ומשלבים תחבורה ציבורית, נהיגה עצמית או נהג צמוד למקצת מן הימים והאחרון הגמישות בשינויים יומיים בטיול העצמאי ביפן: יש באפשרותכם לערוך שינויים מסוימים בטיול העצמאי.

 

מגוון הטיולים ביפן

יפן הקלאסית מורכבת משלל האתרים באי המרכזי הונשו אך באי המרכזי ניתן להרכיב יותר מאשר מסלול טיול אחד. אני ממליץ להרכיב טיול שיהיה בנוי הן מערים מודרניות, הן מערים מסורתיות, הן מכפרים ואזורי טבע ונוף והן מאתרי אמנות או אתרים נידחים מנחשולי התיירים.

אוסקה וטוקיו הן הנציגות לערים מודרניות ועכשוויות בהן ניתן לחוש את האנרגיות ומקפלות בהן תרבות יפנית בקליפה מערבית. קיוטו וקאנאזווה הן ערים מסורתיות ובירות תרבותיות של המאה ה17 שמלמדות את התרבות הפיאודלית וימי השוגונות היפנית והעת העתיקה. עמק קיסו, דרך הצליינים קומנו, האלפים היפניים מורדות פוג’י, האקונה, והאי קיושו הם שילוב של כפרים ונופים בהם משובצים אתרים מסורתיים ואתרי אמנות.

כמובן שליוצאים ליפן בפעם השנייה ניתן לבצע מסלולים אלטרנטיביים לאלו שביקרתם בהם בעבר.

 

מקדשים ביפן

אני רגיל לשמע את ההערה “לא רוצים יותר מדי מקדשים….. “. המרכיב השינטו – בודהיסטי של יפן הוא ממרכיבי התרבות החשובים ביותר של יפן והמקדשים הנפלאים המשובצים לאלפיהם ברחבי המדינה הם כמחרוזות המשובצות בתרבות המקומית. בטיול העצמאי והפרטי ליפן ניתן לשלוט במספר המקדשים. הביקור במקדשים איננו רק להיכרות עם המקדש או הארכיטקטורה שלו אלא לפעמים להצצה לגן יפני קלאסי או לטקסים מקומיים בהם חתונה, טקסי ברכה לילדים, הטבלת תינוקות, פסטיבל מקומי וכדומה.

 

תנועה ברחבי יפן

כיצד נעים ברחבי יפן בזמן טיול עצמאי? בטיולים העצמאיים והפרטיים מקת מהטיול משתמשים ברכבות מהירות או רכבות אזוריות לפי לוח זמנים מובנה ומדוייק, בחלק מהימים ניתן לקבל רכב לנהיגה עצמית או נהג צמוד לימים בהם הרכבות אינן יעילות ומצריך בזבוז זמן להמתנה לתחבורה ציבורית. במקצת מהימים אנו משבצים למטייל העצמאי אוטובוס תיירותי במקומות מוזמנים מראש.

להזכירכם שאין צורך בהתניידות עם המזוודות אלא משלוח המזוודות ע”י חברת טאקיובין ממלון למלון.

 

Comments are closed.