יום 1 (ב’) ווינדהוק: הגעה לווינדהוק (Windhoek)
עם ההגעה קבלת כל המסמכים הנדרשים לקבלת הרכב המושכר. העיר קטנה, רחובותיה מטופחים ואקלימה נעים. לינה במלון Kalahari Sands או דומה.

יום 2 (ג’) שמורת נמיב-נאוקלופט
ירידה דרך הרכס הגדול אל שמורת נמיב – (Namib-Naukluft) המדבר העתיק בעולם. בשמורה מגוון עצום של נופים: קניונים עמוקים, גבים ומפלי מים וגם דיונות ענקיות. לינה על בסיס חצי פנסיון בשמורה בלודג’ Sossusvlei, הממוקם ממש בכניסה לשמורה. הלודג’ מתוכנן כך שיתמזג בסביבה, ומחדריו נשקפים הרי נאוקלופט.

יום 3 (ד’) סוסוסווליי
נסיעה לסוסוסווליי (Sossusvlei) אל הדיונות הגדולות של המדבר, ולקניון ססריים (Sesriem). סיורים בשמורה ומפגשים מרתקים עם חיות המדבר. תשלום דמי הכניסה – במקום. לינה על בסיס חצי פנסיון ב-Rostock Ritz Desert Lodge, עם נוף המדבר.

יום 4 (ה’) סווקופמונד
נסיעה צפונה בנופי המדבר והקניונים אל סווקופמונד (Swakopmund), דרך הקניונים גאוב (Gaub) וקוויסב (Kuiseb). בדרך מומלץ לסטות אל אזור הוולוויצ’יות (Welwitscia Drive) זהו צמח אנדמי לנמיב – בן למעלה מאלף שנה, ששני עליו צומחים לאורך של 3 מטרים ויותר ונראים כמאובנים. יש לארגן במקום אישור כניסה (Permit). סווקופמונד היא עיר אירופית קטנה, בין המדבר לים. יש בה מלונות רבים, מסעדות ובתי קפה. לינה במלון Swakopmund Hotel על בסיס לינה וארוחת בוקר או דומה. המלון ממוקם במרכז העיר במרחק הליכה מחוף ים האוקיינוס האטלנטי.

יום 5 (ו’) סווקופמונד
יום בסווקופמונד ובסביבותיה. נסיעה דרומה, למפרץ וולביס (Walvis Bay) אל דיונות החוף של מדבר נמיב (Sandwich Harbour). לינה בסווקופמונד. אפשר לצאת במקום לטיול טרקטורונים, לשיט במפרץ וולביס, אל מושבות של כלבי ים ושל דולפינים ועוד.

יום 6 (ש’) דאמארלנד – טווייפלפונטיין
מכאן אפשר להצפין לקייפ קרוס (Cape Cross) למושבת דובי הים הגדולה (האתר סגור בימי שישי), ומשם להמשיך אל ארצם של בני שבט הדאמארה (Damaraland). נסיעה אל טווייפלפונטיין (Tweyfelfontein), וביקור בסלע שעליו ציורי קיר בושמניים עתיקים. לינה- Tweyfelfontain Lodge על בסיס חצי פנסיון. הלודג’ קרוב לסלע ציורי הקיר, והוא בנוי מחומרים מקומיים.

יום 7 (א’) טוויפלפונטיין – סספונטיין
היום ניתן לבקר ביער המאובן של חוריקס (Khorixas)- בנופי ירח ומצוקים של אבן חול. באזור, המרתק מבחינה גיאולוגית, יש צינורות בזלת, הידועים בשם צינורות האורגן (Organ Pipes), והוא עשיר בציורי סלעים בתוך עמק. הלינה ב – Fort Sesfontein על בסיס פנסיון מלא.

יום 8 (ב’) שבט ההימבה- סספונטיין
אפשר לעלות צפונה ולבקר את המתיישבים המקוריים באיזור, בני שבט ההימבה. בשפת המקומיים, פירוש שם השבט הוא “אלה ששרים”, ואכן בני ההימבה שרים ורוקדים – לגופם אזור חלציים צר עשוי עור, ועורם משוח בגוני האדום והחום. הלינה ב-Fort Sesfontein על בסיס חצי פנסיון.

יום 9 (ג’) סספונטיין – אטושה
נסיעה לשמורת אטושה (Etosha), דרך המישורים הגדולים וצורות הסלע המופלאות. אחר הצהריים אפשר לטייל בשמורה. תשלום יש לבצע בכניסה. לינה במחנה Okaukuejo על בסיס חדר בלבד (יש במקום סופרמרקט ומסעדות).

יום 10 (ד’) אטושה
יום בשמורת אטושה. השמורה, מהגדולות באפריקה – 22,000 קילומטרים רבועים – מכילה מגוון עצום של בעלי חיים ובעלי כנף, ג’ירפים, קרנפים, אימפלות, פילים הידועים כגדולים באפריקה, וכמובן, טורפים – אריות, כלבי ציד אפריקניים, צ’יטות ועוד. בשמורה יש גם מיני חיות שהן בסכנת הכחדה, כמו הקרנף השחור ואימפלה שחורת פנים. עיקרה וייחודה של השמורה- המלֵחה הגדולה, שבורות המים מרוכזים בשוליה. חוויה עצומה לחובבי הטבע! הלינה במחנה Okaukuejo בשמורה. הלינה על בסיס חדר בלבד.

יום 11 (ה’) אטושה
ביום זה חוצים את כל שמורת הטבע ממערב למזרח למפגש נוסף עם בעלי החיים. הלינה במחנה Namutoni בשמורה. הלינה על בסיס חדר בלבד.

יום 12 (ו’) ווטרברג
אל שמורת ווטרברג (Waterberg) – השמורה ההררית היחידה בנמיביה והמקום היחיד שבו אפשר לצפות בנשר הקייפ. ההרים מאבן חול אדומה והצמחייה הירוקה הם אי של צבע מעל הסוואנה שמסביב. לינה ב-Waterberg Plateu Park. הלינה על בסיס חדר בלבד. ארוחות אינן כלולות.

יום 13 (ש’) ווינדהוק
נסיעה דרומה, לווינדהוק. בדרך עוברים את אגם אוג’יקוטו (Otjikoto) ואת הרי Tsumeb ו- Omatako. בהתאם לשעת הטיסה, אפשר לעצור בדרך בחוות התנינים otjiwarongo ובשוק עבודות העץ של Okahandja. החזרת הרכב בשדה התעופה.

Comments are closed.