יום 1  טיסה  למקסיקו
הטיסה הארוכה מביאה אותנו עם ערב למקסיקו סיטי (Mexico City). לאחר הנחיתה ניסע למלוננו. לינה בבירה המקסיקנית.

יום 2 סיור במקסיקו סיטי
בירת מקסיקו מהוה את המרכז הכלכלי והתרבותי של המדינה. העיר נבנתה על חורבות הבירה האצטקית הקדומה. נערוך ביקור במוזיאון האנתרופולוגי היחיד במינו ומשם נמשיך לעצירה קצרה בבזיליקה גוודלופ ונמשיך לאתר טיאוטיהואקאן (Tihutiwacan): “עיר האלים” שהיה הכרך הענק בכל אמריקה, לפני בוא הכובשים הספרדיים. מלבד “נחש הנוצות” נוכל לצפות (ואולי גם לטפס… ) בפירמידות שנבנו לפולחן השמש והירח. גם הלילה נלון במקסיקו סיטי.

יום 3  סיור  במקסיקו סיטי
נקדיש את הבוקר לשוק השבת (Bazar del Sabado), נבקר ברבעים הדרומיים כולל האוניברסיטה, נמשיך לכנסיית סאן חסינטו והככר שלידה, ונשוט בין “הגנים הצפים”, סוצ’ימילקו (Xochimilco) בסירה מיוחדת בשעות אחה”צ. משם נמשיך למוזיאון דולורס אולמדו החדש ונשוב למלוננו במקסיקו סיטי ללילה נוסף.

יום  4  מקסיקו סיטי – ויה הרמוסה
בבוקר נצא לבקר בכיכר שלושת התרבויות ולמרכז העתיק של העיר;  נבקר בקתדרלה העצומה והגדולה ביבשת אמריקה כולה, נבקר בארמון הנשיאות  שבו ציורי הקיר המפורסמים של דייגו ריביירה וניסע לשדה התעופה כדי לטוס לויה הרמוסה (Villa Hermosa). נמשיך בנסיעה  לפלנקה (Palenque), בה נלון.

יום 5 פלנקה 
אתר פלנקה (Palenque) משמר מתחם ענק של מקדשים ואתרי פולחן של תרבות המאיה שנחפרו מתוך הג’ונגל למן המאה ה- 18. נערוך ביקור מקיף בשרידי העיר ונשלב בביקורנו טיול טבע בג’ונגל הסמוך וארכיאולוגיה. גם הלילה נלון בפלנקה.

יום 6 סאן קריסטובל
נחצה בנסיעה את מדינת צ’יאפס, בה ריכוז גדול של ילידים. נטפס באוטובוס לרכס הסיירה מאדרה לעיר הקולוניאלית סן קריסטובל. בדרכנו, נבקר במפל מיסול הה, באשדות אגווה אסול ובמערת נטיפים ציורית (Grutas del San Cristobal).
העיירה היא מרכז לחקלאי הסביבה, בנויה בסגנון ספרדי, עשירה בשווקי אומנות עממית, בה  אוכלוסיה הנחשבת לקרובה ביותר לבני המאיה, ובפולחניהם הנוצריים אפשר לזהות יסודות פולקלוריסטיים קדומים. נבקר במוזיאון נה – בולום ונלון בסן קריסטובל (San Cristobal).

יום 7  –  סן קריסטובל וצ’מולה
מסביב לסן קריסטובל, מתגוררים כפריים, המשמרים בתרבותם את המסורות של בני המאיה. פולחניהם הנוצריים מעורבים באמונתם הקודמת. נבקר בסאן חואן צ’מולה (Chamola) ונתמקד בטקסים אלה. נמשיך בנסיעה לקניון סומידרו (Sumidero Canyon) כדי לשוט בו ולהתרשם מעושר החי והצומח (תנינים, דיות) השוכן בין המצוקים המתנשאים לגובה של כ- 1000 מ’ מעלינו. נשוב לסן קריסטובל (San Cristobal) ללינה.

 יום 8 מעבר לגוואטמלה
נצא למעבר הגבול בגוואטמלה, ובדרך נבקר בשמורת מונטה בייו (Monte Belo) , על אגמיה הנוצצים בשלל צבעים. לאחר מעבר הגבול (לה מסייה-  La Mesilla) ניסע בנופים פסטורליים עד לעיר המחוז קצלטננגו (Quezaltenango), בה נלון.

יום 9 שווקים בדרך לאגם אטיטלן
השווקים בגוואטמלה הם מהיפים בעולם (כן, לא הגזמנו…). נבקר בשוק הצבעוני לבעלי חיים בסאן פרנסיסקו אל אלטו (San Francisco del Alto), נמשיך לשוק בסולולה (Solola Market). בשניהם נלמד לזהות את המאפיינים בתלבושות הצבעוניות של יורשי המאיה ודרכי המסחר שלהם. נמשיך בנסיעה (על דרך שבוצעה על ידי סולל בונה) לחוף אגם אטיטלן (Atitlan Lake) לאזור העיירה פנחצ’ל (Panahchel). לינה באזור.

יום 10  אגם אטיטלן
אגם אטיטלן (Atitlan Lake)  צוייר על ידי הטבע בצבע טורקיז עז, כשברקע שלושה הרי געש גדולים, מטעי בננות, קפה ,אבוקדו ועוד. נשוט באגם לבקר את הכפרים הציוריים שלחופו: סנטיאגו אטיטלן, שבנוסף לשוק ולכיסויי הראש המפתיעים של הנשים, מחביא את “מה שימון” באחד מבתיו. נחפש אותו.
נשוט לסאן אנטוניו ונשוב לפנחצ’ל (Panahchel) ללינה.

יום 11 צ’יצ’יקסטננגו ואנטיגואה
העיירה צ’יצ’יקסטננגו (Chichicastanengo), השוכנת  בין הרים, מנומנמת מרבית ימי השבוע. אבל, בימי השוק שלה היא הופכת למרכז תוסס וסואן של סחר משולב בפולחן נוצרי – פגאני. נמשיך עמוסי חוויות לבירתה העתיקה של גוואטמלה – אנטיגואה (Antigua).  העיר נהרסה כליל ברעש אדמה בשנת 1773, ואת תוצאות ההרס ניתן לראות בה עד ימנו. הרי הגעש המתפרצים סביבה פוגעים בה שוב ושוב שנים רבות, עטורים מטעי קפה משגשגים.

יום 12 אנטיגואה
נבקר באתריה הרבים של אנטיגואה (Antigua): כנסיותיה, מנזריה, שווקיה, מרכז אריגה ובמוזיאון המענין.
נסקור את הכיכר הגדולה והיפה של העיר, על בניני הציבור המפוארים שלה,  בתי הקפה והמסעדות בהם בורכה העיר. נלון שוב באנטיגואה.

יום 13  טיקאל
עם בוקר נטוס לפלורס (Flores), ונמשיך בנסיעה לטיקאל (Tikal): אתר המאיה המפורסם ביותר. הפירמידות הענקיות מוקפות בג’ונגל עשיר בבעלי חיים כפי שרק מרכז אמריקה יכולה להציע. נלון בטיקאל.

יום 14  חזרה למקסיקו – קנקון
מוקדם בבוקר נחזור  לפלורס (Flores) לטיסה לקנקון (Cancun) שבחוף הקריבי בחצי האי יוקטאן  שבמקסיקו. קנקון היא עיר תיירות ונופש גדולה, אבל אנחנו ממשיכים לביקור בצ’יצ’ן איצ’ה (Chichen Itza) אחת מערי המאיה הגדולות, שיושבה על ידי הטולטקים, שיצרו פולחן מיוחד המשתלב בזה של המאיה. נבקר בפירמידה הגדולה ובאתרי הפולחן המיוחדים בעיר ונמשיך ללינה בריביירה מאיה: אתר נופש חביב דרומית לקנקון.

יום 15  טולום והחוף הקריבי
ביקור בטולום (Tulum): אתר מתק’ המאיה שנבנה במקום מרשים על מצוק הצופה את הים הקריבי. נמשיך ונבקר בבפרק האקולוגי  שקרט, לחופי הים הקריבי. לינה בריביירה מאיה.

יום 16 קנקון וטיסה חזרה
נעבור בקנקון היושבת על אי מוארך המחובר ליבשה בגשר, והיא מרכז תירות גועש, ובו מרכזי קניות גדולים. ייתכנו תוספות בהתאם ללוח הזמנים הסופי של הטיסות.  נמשיך לטיסה לארץ.

Comments are closed.