יום 1 בייג’ינג
בשעות הערב המאוחרות טיסה לבייג’ינג.

יום 2 בייג’ינג
בשעות הצהריים ננחת בבייג’ינג בירת סין. סיור קצר בעיר.

ימים 3- 6 בייג’ינג – להסה וסביבתה (Lhasa)
טיסה ללהסה. אגדות ומיתוסים רבים נקשרו בשמה של העיר המסתורית שמעבר לרכס ההימלאיה – בלתי מושגת, גבוהה, רחוקה וסגורה. יותר מכל מהווה להסה סמל ובטוי לתרבותו המיוחדת של העם הטיבטי ולרצונו לזכות שוב בעצמאות מדינית דתית ותרבותית. נבקר בברקור- לב לבה של להסה הטיבטית. זהו סבך סמטאות המקיף את מקדש הג’וקנג (Jokhang) שהוא הקדוש ביותר בטיבט. נבקר בארמון הפוטאלה- ארמונו אדיר המימדים של הדלאי לאמה – המתנשא מעל העיר. כמו כן נבקר במנזרי הסביבה סרה וגנדן. 

יום 7 להסה – אגם ימדרוק ימצו – (Yamdrok Yamtso Lake) גיאנצה – (Gyantse) 

עם בוקר נצא למסע הגדול בטיבט. בטיפוס עוצר נשימה נגיע למעבר ההרים חאמבלה (Kamba La) בגובה של 4,900 מ’. למטה נשקף אגם ימדרוק ימצו שצורתו כתמנון וצבעי הירוק טורקיז שלו משחקים משחק של אור וצבע. זהו אחד האגמים הקדושים בטיבט בו היו האורקאלים חוזים את עתיד הממלכה. נמשיך בנסיעה לגדות האגם ובערב נגיע לגיאנצה.

יום 8 גיאנצה- שיגאצה (Xigatse)
גיאנצה- עיר קטנה ושקטה בה עדיין נשמרת אוירה טיבטית אוטנטית. נבקר בדזונג- מבצר העיר הנמצא במרכזה שעצר בזמנו את הפולש הבריטי. נבקר בקומפלקס המקדשים ובסטופת הקומבום המפורסמת בצורתה ובציורי הקיר שלה. עם סיום הסיור נמשיך בנסיעה לשיגצה- עם ההגעה סיור היכרות.

יום 9 שיגצה- רונגבוק (Rongbok)
שיגצה העיר השניה בגודלה בטיבט ומרכז כלכלי, פולטי ודתי חשוב של מערב טיבט. כאן מושבו של הפנצ’ן לאמה-המנהיג הדתי השני בחשיבותו אחרי הדלאי לאמה. במנזר טאשילומפו (Tashilumpu), מן הגדולים והמרשימים שבמנזרי טיבט. בעבר התגוררו בו כ- 4,000 נזירים (לפני הכיבוש הסיני). נבקר בשוק המקומי. נמשיך בנסיעה לכיוון רונגבוק ונגיע אליה נגיע בשעות הערב.

יום 10 רונגבוק– ניאלאם (Nyalam)
​טינגרי היתה בעבר תחנת מסחר חשובה על דרך השיירות בין טיבט נפאל והודו. כאן החליפו ידיים – אורז מנפאל עם עורות ומלח מטיבט. מכאן ניתן לצפות גם על הר האוורסט. נבקר במנזר המיוחד, נמשיך בנסיעה דרך מעברי הרים וגאיות תלולים עד לניאלאם עיירה קטנה בקצה הרמה הטיבטית.

יום 11 ניאלאם- גבול- קטמנדו – (Katmandu) 
נשכים קום ונעבור את הגבול הסיני- לגבול הנפאלי. עם סיום הביוקרטיה – נתחיל בנסיעה לכוון קטמנדו בירת נפאל. הנוף הצחיח מתחלף ליערות עד ירוקים ונהרות גועשים. לקראת ערב נגיע לקטמנדו בירת נפאל.

ימים 12-13 קטמנדו בירת ממלכת ההרים ועמק קטמנדו
בימים שלפנינו נסייר בעמק היפה של קטמנדו בין שדות אורז מול הרי ההימאליה – נסייר בעיר עצמה, בפאטאן (PATAN), בקטפור (BAKTAPUR), נצפה בזריחה על הרי ההימאליה, בארמונות במקדשי העיר ושווקיה.

ימים 14-17 פוקארה (Pokhara) והסביבה
בשעות הבוקר נטוס מקטמנדו לפוקארה שגובהה 800 מטר בקרוב. שוכנת למרגלות רכסים המתנשאים לגובה של 8,000 מ’ ויותר. בסמוך לה שלושה אגמים, והעיר שוכנת לגדות הגדול שבהם. תצפית נפלאה אל רכסי ההימאליה- אנאפורנה (ANAPURNA) ומצ’אפוצ’ארי (MACHAPUCHARI). נעלה על ג’יפים ובמשך שלושת הימים הבאים נסייר בין רכסי ההימלאיה השונים – נעשה הליכות קצרות, נערוך תצפיות. הלינה בימים אלה היא בלודג’ים פשוטים (3 לילות)… ביום הרביעי נטוס חזרה לקטמנדו. במהלך הטיסה נוכל לצפות ברכס ההימלאיה העצום (תלוי בראות). ארוחת סיום חגיגית.

יום 18 קטמנדו- מומביי – ת”א
העברה לשדה התעופה משם נטוס למומביי שבהודו ומשם בשעות הערב נטוס לת”א.

Comments are closed.