JAN
FEB
MAR
APR
MAY
JUN
JUL
AUG
SEP
OCT
NOV
DEC
העונה והחודשים המומלצים עבור טיול לוייטנאם:
העונה היבשה אוקטובר – אפריל (באזור ספא בחורף קר מאד)

בשולי חצי האי של דרום מזרח אסיה לחופי ים סין הדרומי מונחת אחת המרתקות בארצות אסיה – וייטנאם. לרבים מאיתנו מעלה שם המדינה זכרונות מרים, תמונות עקובות מדם, קומוניזם, פליטים ונפגעי מלחמה, אך 20 שנה אחרי הופכת וייטנאם לארץ תיירות, ליעד בו מחפשים המטיילים מפגש פחות ממוסחר עם מראות דרום מזרח אסיה. טיול לוייטנאם משלב בתוכו חופי ים מעוטרים דקלי קוקוס, מפרצים תכולים מנוקדים בצוקי סלע וספינות סמפן המשייטות ביניהם, איוני אלמוגים, הרים ועמקים הנחצים ע”י אלפי פלגי מים ומעוטרים באלפי טרסות אורז מבהיקות בשמש, ערים עתיקות ובירות סואנות. וייטנאם היא תערובת מוזרה ויוצאת דופן של היסטוריה ארוכת שנים, תרבויות קדומות וממלכות עבר, קולוניאליות צרפתית, קומוניזם קשה והטרגדיה הנוראה של מלחמת וייטנאם. האור והצל, הגאות והשפל בהסטוריה האנושית של העם, הותירו את רישומם בארץ האניגמטית, והדגישו את השונות בין עבר והווה. עברה העתיק של וייטנאם מתובל במיתולוגיות ואגדות אודות דרקונים ומלכים, גיבורים, נסיכים ואלים, שזורים באמונה בודהיסטית עמוקה, אמונות עממיות והשפעות זרות.

חייבים לראות

 • האנוי. בירת וייטנאם, עיר נאה משובצת מבנים רומנטיים בני השפעה צרפתית. מהווה מרכז פוליטי, חבויים בה גנים ומקדשים עתיקים, אגמים, שכונות של בעלי מלאכות, שוקי עתיקות, מוזיאונים, בתי קפה ומסעדות מסורתיות ומודרניות. בדלתת הנהר האדום מצויה שמורת הביצה טאם קוק אזור עשיר בשדות אורז ותעלות מים בהן ניתן לשוט.
 • מפרץ האלונג. “המקום בו יורד הדרקון לים”. נופי המפרץ הם שילוב של קארסט גיר מפותח המזדקר מתוך נופי הים, עם בלייה מכנית תוצר גלי הים. המפרץ זרוע אלפי צוקים ואיונים, מערות ונקיקים חבויים בין הגלים. ניתן להאריך את השהות באזור ל 2/3 ימים בתוספת ביקורים בשמורות ימיות נוספות.
 • הואה, מרכז וייטנאם והחוף. הואה הייתה הבירה הקיסרית טרום הכיבוש הצרפתי. בליבה העיר האסורה בדומה לזו בבייג’ינג הסינית. נהר הבושם מפריד בין רבעיה העתיקים והמודרניים. מדרום להואה ממוקמות דאנאנג והוי-אן – האחת היא עיר מודרנית וגדולה והשנייה עיר נמל עתיקה שקפאה בזמן.
 • סאפה. ברכסי ההרים שמצפון לדלתת הנהר האדום, על גבול סין ולאוס, מתגוררים כשבעים עמים וקבוצות אתניות. זוהי תחנת הרים ומרכז חברתי כלכלי לשבטי האזור. בני כל עם ושבט לבושים בבגדים צבעוניים אופייניים מגיעים לכאן ובימי השוק בסאפה ובבק-הא הם מפגינים באלפיהם את מיטב התלבושות והעיטורים. ניתן לטייל רגלית בין הכפרים ובנופים החקלאיים ושדות האורז באזור.
 • הו-צ’י-מין סיטי (סייגון) ודלתת המקונג- הו-צ’י-מין סיטי, המוכרת בשמה הקודם סייגון הייתה בירת דרום וייטנאם עד 1975, כאשר צבאות הצפון ניצחו את צבאות הדרום ואיחדו את המדינה. העיר משמשת כצומת היסטורי, הכלכלי וחברתי של הדלתה של נהר המקונג.
 • הדלתה של המקונג – נהר תשעת הדרקונים מהגדולים בנהרות העולם. עיירות וכפרים על המים, כמו מיתו וקאנטו הם העורף החקלאי לתושבים. כפרים מוקפים מטעים וגנים טרופיים, שווקים צפים ומקדשים של כתות איזוטריות כמו הקאו דאי.
 • דאלאת ממוקמת בגובה של כ- 1,500 מטר בלב הרים גבוהים, נקיקים ויערות עד. זהו אתר נופש פעיל, וניתן לצאת לטיולי אופניים ואופנועים, לטיפוס צוקים, גלישת סנפלינג או קניוניג בנקיקים עמוקים.

וייטנאם מספא לדלתת המקונג, 11 ימים

נסיעה למפרץ האלונג, שייט בוקר לצוקי האיים, איי הצבים, סיורים רגליים באזור לאו קאי, נסיעה אל הדלתא של המקונג, סיור בנהר ראק נגונג וביקור בשוק הצף של קאי ראנג. אלו רק חלק מהמקומות האקזוטיים שמציעה וייטנאם..

מידע כללי

טיסות

הטיסות הנוחות לוייטנאם הם דרך בנגקוק בחברת אל על, בחברה התאית או בחברה הוייטנאמית.

משך הטיול המומלץ

12 עד 16 יום

אופן הטיול

רכב ונהג צמוד, מדריך מקומי דובר אנגלית, כל הסיורים, הביקורים וקטעי השייט כלולים בטיול. בתום הטיול בוייטנאם ניתן לצאת בסירה לבירת קמבודיה פנום פן.

טיסות פנים האנוי – הואה/דאננג-סייגון הקרונות ברכבת הלילה לספא עם 4 מיטות בקרון. בהזמנה מוקדמת ניתן לרכוש את כל הקרון.

מפגש תרבותי
 • הוצ’י מין וסייגון
 • שבטי הגבעות באזור ספא
 • בעלי מלאכות ושוקי עתיקות
 • כפרים עתיקים כנין האי ומאי צ’או
 • מקדשי הרובע הסיני בסייגון
 • דייגים וחקלאים בדלתת המקונג
 • השווקים הצפים בפונג הייפ
 • מקדשי הקאו דאי בטאי נין
לאוהבי טבע

המחוזות הצפוניים בוייטנאם, מרחב ספא ושמורות הים טיולים רגליים וטיפוס צוקים באזור דאלאת.

Comments are closed.