יום 1 – ת”א – טשקנט Tashkent
טיסה לטשקנט בירת אוזבקיסטן, עיר גדולה ומודרנית המשלבת אדריכלות רוסית וניחוח מוסלמי אסיאתי. העברה לבית המלון.

יום 2 טשקנט – אורגנץ Urgench – חיווה Khiva
סיור בוקר בטשקנט וביקור במוזיאון לאמנות ובשוק המקומי. טיסה לאורגנץ בירת מחוז חוראזם, עיר סובייטית ונסיעה דרך המדבר השחור לחיווה, עיר מבצר בנאת מדבר קראקום על סעיף דרך המשי. נסייר בעיר העתיקה. לינה בחיווה.

יום 3 חיווה Khiva – בוכרה Bukhara
הבוקר נסייר בחיווה שנוסדה במאה ה-8 מוקפת חומה ובה ארמונות, מדרסות ומסגדים מעוטרים. נבקר במסגד העץ ג’מאעי מסג’יד מהמאה ה-11 דגם ייחודי למסגדי עץ, בארמונו של החאן, במינרט המפורסם ובמדרסות הכחולות. נסיעה ארוכה של 450 ק”מ בדרך המדבר האדום לבוכרה שהיתה בירת הסמינידים ומהמרכזים הדתיים והתרבותיים החשובים באסיה למן המאה ה-10.

יום 4/5 בוכרה Bukhara
בוכרה היא עיר נעימה עם שווקים פעילים, ובתי תה בצל עצים וליד בריכות מים. בבוכרה שרידים מרשימים של העיר הבצורה, מאוזוליאום, עשרות מדרסות ומסגדים, עדות לקדושתה בעולם המוסלמי עיר ששימשה גם כאחד המוקדים לעולם היהודי באסיה. נבקר במאוזילאום העתיק של איסמעיל סמאני בעל הארכיטקטורה של המאה ה-9, נבקר במינרט קלאון העצום ובמסגד שנהרס בידי ג’ינגס חאן. נעלה אל מבצר העיר אתר מגורי החאן של בוכרה, ההרמון והכלא. בעיר אומנים ואמנים המשמרים מסורות עבר, נסייר בשווקים בעלי הצבעים והריחות האקזוטיים ונצלול אל ימי תור הזהב של דרכי התבלינים.

יום 6 בוכרה – שחריסבז Shahrisabs – סמרקנד Samarkand
נשלים את הסיור בבוכרה ונצא דרך שחריסבז אתר מוצאה של השושלת הטימורית אל סמרקנד. בשחריסבז נבקר בארמון הלבן ונצא בדרכנו אל סמרקנד. ערב הגעתו של ג’ינגס חאן לשערי העיר היתה זו מן המרכזים התרבותיים החשובים באסיה עם ספריות, שווקים וארמונות, מקום מפגש לסוחרים, אמנים ולוחמים.

יום 7 סמרקנד Samarkand
סמרקנד האגדית בירתו של טימור לנג: כיכר ראג’סטן, מדרסות ומסגדים פאר הבניה המוסלמית. נבקר בגור אמיר, מקום קבורתו של טימורלנג, נסייר בכיכר העיר המוקפת כיפות תכולות, נסייר בעיר הקברים המעוטרים ובבית הקברות היהודי, במצפה הכוכבים של אולג בק האסטרונום, בשווקים הססגוניים בהם בדים, שטיחים וצבעי אסיה.

יום 8 סמרקנד – טשקנט Tashkent
נשלים את הסיור בסמרקנד, נבקר ברובע היהודי ובבית הכנסת ובמרכז האריגה המסורתי ונצא בדרכנו לבירה טשקנט.

יום 9 טשקנט Tashkent – תל אביב
טיסה חזרה לתל אביב.

Comments are closed.