יום 1 תל אביב – אדיס אבבה
נצא בטיסת ערב ישירה של “אתיופיאן איירליינס” לאדיס אבבה (Addis Ababa), בירת אתיופיה. עם הנחיתה, העברה לבית המלון. לינה באדיס אבבה.

יום 2 שמורת אוואש
נצא בנסיעה מזרחה, אל שמורת הטבע המדברית אוואש (Awash),מהיפות במדינה שבעלי החיים בה מרווים את צמאונם במימי הנהר אוואש החוצה אותה. נשוטט בשבילי השמורה ונחפש צבאים ואנטילופות, בבונים ובעלי כנף. לא נפסח על הקניון והנוף הפראי. לינה באזור.

יום 3 שמורת אוואש , הראר
לאחר סיור בוקר בשמורה וביקור במפלים של הנהר אוואש, ניסע מזרחה, להראר (Harare). העיר המוסלמית הראר. האזור ידוע בייצור הקפה המשובח. העיר בחלקה מוקפת חומה מרושתת סמטאות שוקקות חיים. בערב נצא למופע אותנטי, העתיק ביותר בעיר – של איש הצבועים. לינה בהראר.

יום 4 הראר, אדיס אבבה
נשלים את ביקורנו בהראר ונצא אל דיר דווה (Dir Dawa), בעלת השפעה צרפתית שממנה נמריא בשעות אחר הצהריים בחזרה אל אדיס אבבה. נטייל בעיר. לינה באדיס אבבה.

יום 5 הנילוס הכחול ואגם טאנה
טיסת בוקר מאדיס אבבה תביא אותנו אל העיירה בהיר דאר (Bahir Dar), השוכנת לחופו הדרומי של אגם טאנה (Tana). נגיע אל מפלי הנילוס הכחול, לאחר נסיעה והליכה קצרה. בשנים גשומות ניתכים המפלים בשצף על סלעי הבזלת השחורים. בגלל האד העולה מהם, מרחף מעליהם ענן קבוע הנראה כענן עשן, ולכן הם נקראים בפי המקומיים מפלי טיסיסט – “המים המעשנים”. אחר הצהריים נמשיך בשיט על אגם טאנה ונבקר בכנסיות ובמנזרים על האיים שבאגם. לינה באזור האגם.

יום 6 גונדר
נגיע אל העיר גונדר (Gondar), שהייתה בירתה של אתיופיה במשך כ – 250 שנה. בעיר יש כתריסר מבצרים מרשימים, שנבנו על ידי קיסרים שונים בין המאה ה – 17 למאה ה – 19. נבקר במבצרים ובכנסיית דברה בירהאן סלאסי, הידועה בציורי הקיר היפים שבה. לינה בגונדר.

יום 7 הרי סימיאן
ביום הארוך שלפנינו נבקר בשרשרת הרי הסמיאן (Semiyen), המתנשאים לגובה של יותר מ – 4,000 מטרים. זוהי שמורה שהוכרה ע”י אונסק”ו לא מזמן כאתר לשימור. השילוב של הרים געשיים עם משקעים רבים יצר שמורה, שיש בה קילומטרים רבים של מצוקים ומפלי מים גבוהים. נטפס ברכב למרכז השמורה ונטייל ברגל לאורך המצוקים. לקראת ערב נחזור לגונדר ללינה.

יום 8 לאליבלה
נשלים את ביקורנו בגונדר בסיור בבריכת הטבילה של הקיסר פאסילידס, מייסד העיר. בצהריים נטוס אל לאליבלה (Lalibela). שהוכרה גם ע”י אונסק”ו. באזור לאליבלה (Lalibela) נמצאות כנסיות האבן המרהיבות מן המאה ה-12, החצובות בסלע. העיירה נקראת על שם המלך לאליבלה שחי במאה ה-12 ויסד כאן את בירתו במצוות האל, שהופיע בחלומו. כל 11 הכנסיות נבנו תוך מאה שנה, על פי האגדה בעזרתם של מלאכים שקפצו לכאן במשך הלילה וביצעו כמה עבודות סיתות שמימיות. הכנסיות שרדו בזכות דורות של כמרים השומרים על האוצרות שבתוכן – צלבים מעוטרים וכתבי קודש מאוירים. לינה בלאליבלה.

יום 9 לאליבלה
נטייל בעיר לאליבלה. העיר נבנתה לאחר דעיכתה של אקסום (Axum) כבירת הקיסרות האתיופית, והיא נחשבת למרכז הדתי החשוב ביותר של אתיופיה. שרידים מעטים נשארו בעיר מתקופת היווסדה, בהם 11 כנסיות חצובות באבן, הנחשבות, בצדק, לאחד מפלאי עולם. לינה בלאליבלה.

יום 10 לאליבלה, אדיס אבבה, תל אביב
נשלים את סיורנו בכנסיות לאליבלה, ובשעות אחר הצהריים נצא בטיסה לאדיס אבבה. נשלים את סיורנו בעיר ונסיים בארוחת ערב חגיגית. בתום הארוחה ניסע לשדה התעופה, לטיסת לילה לתל אביב. ננחת בשעות הבוקר המוקדמות של היום ה – 11.

Comments are closed.